Ukraina

– Nå er det vår tur

Guvernør Sergij Gajdaj tror Luhansk frigjøres om kort tid:

STÅR PÅ BARRIKADENE: Guvernør i Luhansk Sergij Gajdaj har klokkertro på at de klarer å frigjøre hjemfylket hans Luhansk fra russisk okkupasjon innen kort tid. Her er han ved en tidligere anledning i området. FOTO: LUHANSK REGIONAL 8ADMINISTRATION STÅR PÅ BARRIKADENE: Guvernør i Luhansk Sergij Gajdaj har klokkertro på at de klarer å frigjøre hjemfylket hans Luhansk fra russisk okkupasjon innen kort tid. Her er han ved en tidligere anledning i området. FOTO: LUHANSK REGIONAL 8ADMINISTRATION

Den siste uka har ukrainske styrker hatt enorm framgang nordøst i landet og frigjort store områder fra russisk okkupasjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Det er fins ikke bevis­grunnlag for å avskjedige ICCs Karim Khan, ifølge en enstemmig dommertrio. Norge konklu­derte annerledes.

Intervju

Norge bør etter­fors­ke israelere på norsk jord, mener FN-leder

Analyse

Troy Jackson overtar kandi­da­turet til skandale­ram­mede Graham Platner. Nå må den progres­sive tømmer­hog­geren bevise at han kan samle den samme folkelige støtta.