Scenekunst

– Åpenbar avstraffelse

For første gang på sju år fikk kompaniet til Morten Traavik avslag på søknad om støtte fra Kulturrådet:

AVSLAG: – Ambivalens og meningsmangfold er herved blitt skrevet ut av scenekunstfeltet, sier Morten Traavik om at Kulturrådet avviste hans søknad om kunstnerskapsstøtte. FOTO: ANNIKEN C. MOHR KlassekampenAVSLAG: – Ambivalens og meningsmangfold er herved blitt skrevet ut av scenekunstfeltet, sier Morten Traavik om at Kulturrådet avviste hans søknad om kunstnerskapsstøtte. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Klassekampen

– Vi er sjokkert, men ikke overrasket. Dette betyr egentlig kroken på døra for kompaniet, sier scenekunstner Morten Traavik.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ny norsk sangbok

For Jan Kjærstad er «Mysteriet deg» av Bjørn Eidsvåg århundrets beste sang.

Kulturtirsdag

Utstil­lingen av Lulla Sørensens eiendeler i Arendal løfter frem en under­belyst skikkelse i kultur­livet: den kvinnelige kunst­sam­leren.

Medier

USA signa­li­serer at uten­lands­ke korre­spon­denter er uønsket, ifølge NRKs Tove Bjørgaas