Straum

Duka for straum­drag­kamp

Det er splid mellom regjeringspartia og SV om korleis dei nye straumtiltaka skal landast:

SAMDE: Finansminister Vedum (Sp) og statsminister Støre (Ap) er samde om kva nye tiltak som må på plass, men ikkje endå i detaljane i dei ulike ordningane. FOTO: ELINE BENJAMINSEN Eline BenjaminsenSAMDE: Finansminister Vedum (Sp) og statsminister Støre (Ap) er samde om kva nye tiltak som må på plass, men ikkje endå i detaljane i dei ulike ordningane. FOTO: ELINE BENJAMINSEN Eline Benjaminsen

Nestleiar i SV Torgeir Knag Fylkesnes seier at dei nye straumtiltaka som regjeringa har varsla er eit steg i riktig retning, men at det no hastar for SV å forhandle med regjeringa for å få konkretisert forslaga.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene

Skatt

Ap-ordførene ser mye av det samme som Høyre, mener Amalie Gunnufsen (H)