Energi

– Gass er elefanten i rommet

Energianalytiker sier Norge er blant landene som tjener aller mest på krigen i Ukraina:

RUSSISK ENERGI: Gass fra Russland er elefanten i rommet, mener Federico Santi, senioranalytiker i Eurasia group. Her snakker han på en nordisk partnersamling arrangert av KPMG forrige uke. Foto: Tom Henning BratlieRUSSISK ENERGI: Gass fra Russland er elefanten i rommet, mener Federico Santi, senioranalytiker i Eurasia group. Her snakker han på en nordisk partnersamling arrangert av KPMG forrige uke. Foto: Tom Henning Bratlie

– Vi bruker mye tid på å snakke om de negative implikasjonene av krig i Europa. Men Norge er kanskje det landet som tjener aller mest på dette, sier Federico Santi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.