Energi

Koplar stiv pris til kablane

Straumprisane kjem av kraftkablane til utlandet, hevdar stifting. Dei meiner regjeringa tåkelegg:

HAR STUDERT STRAUMPRISAR: Utgreiar Isak Lekve i De Facto har skrive ein rapport om straumpriskrisa i 2021 og 2022. KlassekampenHAR STUDERT STRAUMPRISAR: Utgreiar Isak Lekve i De Facto har skrive ein rapport om straumpriskrisa i 2021 og 2022. Klassekampen

Straumpriskrisa gjennom vinteren har ikkje råka størstedelen av den kraftkrevjande industrien – enno.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Menneskerettigheter

Norske Ehsan Arjemandi var 12 år i pakistansk fangenskap. Han skylder UD 70.000 kroner for hjemreisa. Nå kan kravet betales på grunn av en spleis fra gamle klasse­ka­me­rater.

Korrupsjon

Tidlegare Norsk Industri-general Stein Lier-Hansen er dømd til fem års fengsel for grov korrupsjon. BI-professor trur lagmans­retten vil redusera straffa.

Israel og Palestina

Nordmenn som støtter israelske bosettere økonomisk, skal etter­fors­kes og straffe­for­følges, foreslår SV.