Energi

Koplar stiv pris til kablane

Straumprisane kjem av kraftkablane til utlandet, hevdar stifting. Dei meiner regjeringa tåkelegg:

HAR STUDERT STRAUMPRISAR: Utgreiar Isak Lekve i De Facto har skrive ein rapport om straumpriskrisa i 2021 og 2022. KlassekampenHAR STUDERT STRAUMPRISAR: Utgreiar Isak Lekve i De Facto har skrive ein rapport om straumpriskrisa i 2021 og 2022. Klassekampen

Straumpriskrisa gjennom vinteren har ikkje råka størstedelen av den kraftkrevjande industrien – enno.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Fagfor­bundet og LO mener kommune­an­satte har rett til sykepenger selv om arbeids­giver eller Nav er uenig. Nå tar de saken til Arbeids­retten.

Adopsjon

Tre dager etter at grans­kin­gen av utenlands­adopsjon avdekket ulovlige forhold, stevner Uma Feed Norge for å ha brutt menneske­rettighetene da hun ble adoptert til Norge.

Gruvedrift

Natur­vern­for­bundet vil bruke den ferske gruvedom­men i Høy­este­rett til å stoppe dumping fra Nussir-gruva i Finnmark.