Bøker

Priskrig står på trappene

Nye strømmetjenester tilbyr lavere priser. Positivt for forbrukere på kort sikt, negativt på lang sikt, sier forsker:

LAR SEG IKKE FRISTE: – Vi er studenter og har egentlig ikke råd til 79 kroner til et strømmeabonnement på toppen av alt annet, sier Suzanne Izati (til høyre), her samen med venninna Celine Bjørnstad. Hanne Marie Lenth SolbøLAR SEG IKKE FRISTE: – Vi er studenter og har egentlig ikke råd til 79 kroner til et strømmeabonnement på toppen av alt annet, sier Suzanne Izati (til høyre), her samen med venninna Celine Bjørnstad. Hanne Marie Lenth Solbø

Svenske Nextory etablerte seg i Norge i fjor. Det samme gjorde danske Podimo, som tilbyr podkaster og lydbøker. Det nyeste tilskuddet i det norske strømmemarkedet er Bookbeat, som eies av Bonnier Books.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Datapioner Kristen Nygaard ville forhindre at arbeiderne ble tekno­lo­giens testka­niner

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.