Innvandring

Kaster foreldrene ut

Utlendingsnemnda har bestemt at 20 mødre og 70 fedre skal ut av landet:

TVANGSRETUR: En mann uten lovlig opphold i Norge blir eskortert om bord på et charterfly på Oslo Lufthavn i 2016. 70 menn med barn i Norge som har oppholdstillatelse eller er norske statsborgere, har fått vedtak om utvisning. FOTO: POLITIETS UTLENDINGSENHET Ilja C. HendelTVANGSRETUR: En mann uten lovlig opphold i Norge blir eskortert om bord på et charterfly på Oslo Lufthavn i 2016. 70 menn med barn i Norge som har oppholdstillatelse eller er norske statsborgere, har fått vedtak om utvisning. FOTO: POLITIETS UTLENDINGSENHET Ilja C. Hendel

Tirsdag fikk Mustafa Hasan (19) den gledelige nyheten om at han får opphold i Norge etter mange års kamp.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

Da geite­flok­ken kom, var Øverdals­setra i Østerdalen omgitt av ufram­kom­melig villnis. Nå har de hentet skogbunnen, bloms­ter­en­gene og gammel myr fram fra glemselen.

Skole

Rettig­he­tene til den enkelte elev går på bekostning av felles­skapet i skolen, mener leder av Felles­skole­ut­valget Bjørn Haugstad.

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.