Medier

Vurderer å stramme inn

Hvis flere gjør som Petter Northug og TV 2, åpner Medietilsynet for å endre reglene for produktplassering:

PÅ VAKT: Når Petter Northug går i Northug-klær i rollen som TV 2-kommentator, nærmer vi oss «en situasjon regelverket er ment å skulle forhindre», ifølge Mari Velsand i Medietilsynet. Christopher OlssønPÅ VAKT: Når Petter Northug går i Northug-klær i rollen som TV 2-kommentator, nærmer vi oss «en situasjon regelverket er ment å skulle forhindre», ifølge Mari Velsand i Medietilsynet. Christopher Olssøn

De siste dagene har flere reagert på at Petter Northug får TV 2s velsignelse til å kle seg fra topp til tå i egen kleskolleksjon samtidig som han jobber som redaksjonell medarbeider for kanalen.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Kultur

På tampen

Kva er verst for NRKs truverd: å krevja ute­sten­ging av Israel eller å lata som at Eurovision eksisterer i «drøm og fantasier»?

Historie

Nesten alle filmene om okku­pa­sjonstida har kommet de siste 25 årene.

Historie

Arne sang «Ja, vi elsker» for første gang. Bjarne ventet på at faren skulle komme hjem. I dag er det 80 år siden freden kom til Norge.