Medier

Vurderer å stramme inn

Hvis flere gjør som Petter Northug og TV 2, åpner Medietilsynet for å endre reglene for produktplassering:

PÅ VAKT: Når Petter Northug går i Northug-klær i rollen som TV 2-kommentator, nærmer vi oss «en situasjon regelverket er ment å skulle forhindre», ifølge Mari Velsand i Medietilsynet. Christopher OlssønPÅ VAKT: Når Petter Northug går i Northug-klær i rollen som TV 2-kommentator, nærmer vi oss «en situasjon regelverket er ment å skulle forhindre», ifølge Mari Velsand i Medietilsynet. Christopher Olssøn

De siste dagene har flere reagert på at Petter Northug får TV 2s velsignelse til å kle seg fra topp til tå i egen kleskolleksjon samtidig som han jobber som redaksjonell medarbeider for kanalen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

For 30 år siden forutså han virke­lig­hets­bølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.

Hl-senteret

Et inter­na­sjonalt nettverk av folke­mord­fors­kere kaller utvik­lingen ved HL-senteret «dypt urovek­kende».

Medier

Den KI-baserte nyhets­avisa Y ble lansert tirsdag. Nå vil redaktøren ha presse­støt­te.