Musikk

Platesel­skapet slettet album

Plata ble fjernet fra strømmetjenester og cd-ene destruert – fordi artisten ba om salgstall:

OPPGITT: Susanna Wallumrød gir nå ut demoene til «Jeg vil hjem til menneskene», en plate som kom på Grappa i 2011, på sitt eget selskap. Hun ønsker at sangene fortsatt skal være tilgjengelige for publikum. Anniken C. MohrOPPGITT: Susanna Wallumrød gir nå ut demoene til «Jeg vil hjem til menneskene», en plate som kom på Grappa i 2011, på sitt eget selskap. Hun ønsker at sangene fortsatt skal være tilgjengelige for publikum. Anniken C. Mohr

Det begynte bra: Susanna Wallumrød spilte konserter, plata solgte og fikk femmere på terningen i landets største aviser. Plateselskapet leverte avregninger som bestilt, om enn etter litt purring.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Oppslagsverk

Hvem er det som skriver artiklene på Wikipedia? Det er mye dugnad, men også litt defi­ni­sjons­makt, ifølge wikipe­dianer Morten Olsen Haugen.

Kulturuka

«Mamma Mia!» er en estetisk oppskrift.

Film

Hva er det med Odyssevs som binder ham til alle tider?