Politikk

Møtt med skyhøye krav

Kulturlivets aktører er tydelige på hva de ønsker seg av Anette Trettebergstuen (Ap) som kulturminister:

FØRST FEST, SÅ FASTE: Anette Trettebergstuen (i midten) ble feiret sammen med resten av den nye regjeringen på Slottsplassen i Oslo i går. Allerede i dag begynner alvoret – kulturlivet forventer mye av den nye ministeren. Foto: Siv DolmenFØRST FEST, SÅ FASTE: Anette Trettebergstuen (i midten) ble feiret sammen med resten av den nye regjeringen på Slottsplassen i Oslo i går. Allerede i dag begynner alvoret – kulturlivet forventer mye av den nye ministeren. Foto: Siv Dolmen

«Er det ikke rart at de er for seine? De har da ikke noe annet å gjøre i dag?» lyder det fra en av de oppmøtte på Slottsplassen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ved veis ende

Dag Seierstad (1936–2026)

Kunst

I Paris stilte Ragnhild Keyser ut med Pablo Picasso. Her hjemme ble hun kalt en maler­kunstens stivkrampe­pa­sient, og verkene karak­te­risert som «kubistisk barnesnak».

Bøker

Bjørneboe er sentral i fortel­lingen om Torgersen, mener Bjørn Olav Jahr