Forlanger forlenget støtte

Regjeringen varslet tirsdag at vi snart kan leve som normalt. Nå frykter kulturlivet for støtteordningene:

TØFT: Dan-Michael Danino på konsertstedet Parkteatret i Oslo tror mange i bransjen har et etterslep av kostnader. – Særlig i Oslo er mange hardt rammet. Vi har måttet låne penger for å komme oss gjennom dette, sier han. Odin JægerTØFT: Dan-Michael Danino på konsertstedet Parkteatret i Oslo tror mange i bransjen har et etterslep av kostnader. – Særlig i Oslo er mange hardt rammet. Vi har måttet låne penger for å komme oss gjennom dette, sier han. Odin Jæger

Dansing, klemming og seine timer på nattklubb. Det høres kanskje ut som en drøm fra en fjern fortid, men skal vi tro helseminister Bent Høie (H), kan dette bli helt normalt om bare en måneds tid.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Utdan­nings­di­rek­to­ratets forslag til ny en ny fag- og timefor­deling i videre­gå­ende skole er dårlig nytt for norskfaget, ifølge profes­sorer ved Univer­si­tetet i Bergen.

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.