Kunst

En fot i den virkelige verden

Tre måneders ventetid er omsider over. Fredag åpner Nicole Eisenmans utstilling på Astrup Fearnley i Oslo:

I DE SEINE TIMER: Til tross for at en skulpturgruppe er det første som møter en i «Giant Without a Body», er Nicole Eisenmans utstilling dominert av malerier. Her ser vi «Sloppy Barroom Kiss» (2011). FOTO: GJENGITT MED TILLATELSE FRA KUNSTNEREN Robert WedemeyerI DE SEINE TIMER: Til tross for at en skulpturgruppe er det første som møter en i «Giant Without a Body», er Nicole Eisenmans utstilling dominert av malerier. Her ser vi «Sloppy Barroom Kiss» (2011). FOTO: GJENGITT MED TILLATELSE FRA KUNSTNEREN Robert Wedemeyer

Å vandre gjennom amerikanske Nicole Eisenmans utstilling «Giant Without a Body» på Astrup Fearnley Museet i Oslo er litt som å gå gjennom en forvrengt og forfriskende versjon av kunsthistorien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Bilder mellom bøkene

Deichman Bjørvika viser også kunst. I høst er hoved­biblioteket særlig rikt på stadig skiftende visuelle bidrag.

Kunst

Munch på tegne­lof­tet

Ved hjelp av kunstig intelligens har Munchmuseet laget dataspill av tegningene til Edvard Munch. Har det noe for seg, eller er det en gimmick?

Anmeldelse

I dyrenes rike

Lillebet Foss’ kunst og liv var begge alt annet enn gjennomsnittlige.