Kontroll

Snudde etter internmøte

Stortingspresidenten vil ikke si om hun ble presset av regjeringen til å begrense innsyn:

VEDTAK: Stortingspresident Tone W. Trøen (H) bekrefter at uttalelsen fra presidentskapet kom som følge av et vedtak i Høyres stortingsgruppe. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein RudjordVEDTAK: Stortingspresident Tone W. Trøen (H) bekrefter at uttalelsen fra presidentskapet kom som følge av et vedtak i Høyres stortingsgruppe. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein Rudjord

En av Stortingets viktigste oppgaver er kontroll av regjeringen. Sivilombudet er et sentralt kontrollorgan som er oppnevnt for å ta vare på den enkeltes rettigheter i møte med forvaltningen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Helse

Om barnet trenger tannre­gu­le­ring, skal staten ta hele regningen. Det er kravet fra SVs Kirsti Bergstø, som nå tjuv­star­ter budsjett­for­hand­lin­gene med Ap.

Sikkerhet

Noen tek-ar­beids­plasser nekter ansatte å ha KI-briller på jobb. Nå krever bransjens egen fag­for­ening et nasjonalt forbud.

Politikk

En rekke alvorlige avviks­meldinger med navn og iden­ti­fi­ser­bare detaljer, ble publisert av Bydel Frogner på nett.