Arbeidsliv

Ønsker å ta igjen det tapte

LO-forbund i offentlig sektor vil ha mer enn frontfagene i vårens oppgjør:

KRAV: Elin Stene vasker og løser vaktmesteropp­gaver på Kjemi­blokka på NTNU i Trondheim. Etter flere år med dårlige oppgjør synes hun det nå er reinholdernes tur til å gå opp i lønn. Frida Holsten GullestadKRAV: Elin Stene vasker og løser vaktmesteropp­gaver på Kjemi­blokka på NTNU i Trondheim. Etter flere år med dårlige oppgjør synes hun det nå er reinholdernes tur til å gå opp i lønn. Frida Holsten Gullestad

Hun og hennes kolleger sørger for reine gulv og sprit i dispenserne. Går det en lyspære, bytter de den. Elin Stene jobber som reinholder med vaktmesteroppgaver på NTNU på Gløshaugen i Trondheim. Etter et dårlig lønnsoppgjør i fjor håper Stene på et godt mellomoppgjør i år. Hun synes ikke det er riktig om hun reelt sett går ned i lønn:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Helse

Tusenvis i Møre og Romsdal og i Nordland kan miste ambulanse­tjenesten. Nå manes det til folke­opp­rør for å få stanset kuttene.

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.