Arbeidsliv

De samme rammes igjen

Mange permitteres for tredje gang

YS ber staten gi dem full lønn til de er tilbake

STENGT: Bildet er fra Bohus Skøyen i slutten av mars i fjor, da butikken gikk med halv omsetning. Nå er den stengt, og omsetningen er igjen halvert, ifølge Bjørnar Tørhus, regionsjef for ni Bohus-butikker i Oslo-regionen. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieSTENGT: Bildet er fra Bohus Skøyen i slutten av mars i fjor, da butikken gikk med halv omsetning. Nå er den stengt, og omsetningen er igjen halvert, ifølge Bjørnar Tørhus, regionsjef for ni Bohus-butikker i Oslo-regionen. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Mandag ble en rekke ansatte i varehandelen arbeidsledige for tredje gang siden pandemiens begynnelse. I mars i fjor stilte staten raskt opp for de permitterte, med 18 dagers full lønnskompensasjon i tillegg til arbeidsgivers to dager.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Helse

Syke­hjem­met i Oslo ble priva­tisert – 14 ansatte sluttet på ett år

Teknologi

Forbru­ker­rådets Finn Myrstad støtter et forbud mot KI-brillene til tekgi­ganten Meta. I mellomtida synes han brille­butikkene bør ta sin del av ansvaret.

Kunstig intelligens

Metas under­le­ve­randør gransket intime videoklipp fra KI-briller for å utvikle KI-verktøy, viser avslø­ringen til den svenske grave­jour­na­listen Julia Lindblom.