Familie

Vil ta permisjonen tilbake

Reagerer på forslag om å dele foreldrepermisjonen likt

Bekymret for barnas utvikling

MOR OG BARN: – Seks måneder til far, seks måneder til mor og så ut i barnehagen. Det er brutalt og ikke på en ettårings premisser, sier Mikkelson, som denne uka er hjemme med en syk Oscar (3). Foto: Tom Henning BratlieMOR OG BARN: – Seks måneder til far, seks måneder til mor og så ut i barnehagen. Det er brutalt og ikke på en ettårings premisser, sier Mikkelson, som denne uka er hjemme med en syk Oscar (3). Foto: Tom Henning Bratlie

– Du kan ikke ta vekk biologien her, sier Nina Mikkelson, en av initiativtakerne til gruppa Foreldrepermisjonen bør foreldre fordele på Facebook, med 32.000 medlemmer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.

Fotball-vm

Lørdag er det duket for en historisk norsk kvart­fi­nale i VM. I hele landet jobbes det nå med å få på plass offentlige visninger av kampen. Men regningen håper mange kommuner å unngå.

Velferd

Marie kan gå tur – derfor vil ikke Nav gi henne ufør-tillegg