Høyre

Derfor beklaget Solberg

Statsministerens statssekretær involverte flere Høyre-topper i koordinert kampanje:

MEDARBEIDERSAMTALE: Statsminister Erna Solberg kalte inn til hastepressekonferanse på Statsministerens kontor for å si at hun har snakket med sin statssekretær Peder Egseth om hans rolle i Molde-ordfører Torgeir Dahls utfall mot Oslos smittehåndtering. Tom Henning BratlieMEDARBEIDERSAMTALE: Statsminister Erna Solberg kalte inn til hastepressekonferanse på Statsministerens kontor for å si at hun har snakket med sin statssekretær Peder Egseth om hans rolle i Molde-ordfører Torgeir Dahls utfall mot Oslos smittehåndtering. Tom Henning Bratlie

På en hastig innkalt pressekonferanse med statsminister Erna Solberg (H) tirsdag kveld kom det fram at hennes statssekretær ved Statsministerens kontor (SMK), Peder W. Egseth, har oppfordret og bidratt til at lokale Høyre-representanter har gått hardt ut koronahåndteringen til det rødgrønne byrådet i Oslo. Ifølge Solberg har Egseth gjort dette uten at andre ved SMK eller i partiledelsen i Høyre var klar over det. Egseth selv har sagt det samme til Dagens Næringsliv.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater