Politiet

Kuttar like etter politireform

Molde tapar mot Kristiansund i ny omorganisering

Politiet i Troms jaktar kostnadskutt

SENTRALISERING: Færre geografiske driftseiningar for politiet er økonomisk motivert, og skapar uro i Troms og Møre og Romsdal. Her ein politimann på jobb i Senja, fotografert til ein Klassekampen-reportasje i desember. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønSENTRALISERING: Færre geografiske driftseiningar for politiet er økonomisk motivert, og skapar uro i Troms og Møre og Romsdal. Her ein politimann på jobb i Senja, fotografert til ein Klassekampen-reportasje i desember. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Politiet i Møre og Romsdal går frå nyttår over frå fire til to geografiske driftseiningar. Det inneber at fylkets nest største by Molde blir nedprioritert, meiner ei rekke ordførarar i Romsdal. Dei er kritiske til den nye organiseringa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.