Arbeidsliv

Valgte trygg jobb

På universiteter og høyskoler jobber 1 av 8 midlertidig:

ANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning BratlieANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er ikke en holdbar situasjon for dem som går midlertidig i årevis uten å vite om de har lønn neste år, sier Sigrid Rønneberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Iran-krigen

Under krigen mot Irak hentet USA ut krigs­ma­te­riell fra lagre på norsk terri­to­rium. Rødt krever nå en garanti mot at det samme skjer i Iran-krigen.

Forsvar

Aldri har interessen for en militær vinter­øvelse i Nord-Norge vært større. Topptunge dele­ga­sjoner fra hele kloden er på plass. Det er også russiske spionfly.

Sikkerhet

Det kan være positivt for ikke-spredning om Norge blir med i den franske atom­­paraplyen, mener stats­sek­retær i UD, Eivind Vad Petersson.