Arbeidsliv

Valgte trygg jobb

På universiteter og høyskoler jobber 1 av 8 midlertidig:

ANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning BratlieANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er ikke en holdbar situasjon for dem som går midlertidig i årevis uten å vite om de har lønn neste år, sier Sigrid Rønneberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.