Arbeidsliv

Valgte trygg jobb

På universiteter og høyskoler jobber 1 av 8 midlertidig:

ANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning BratlieANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er ikke en holdbar situasjon for dem som går midlertidig i årevis uten å vite om de har lønn neste år, sier Sigrid Rønneberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Rente­øk­ninger vil gjøre alt vondt verre, mener LO-økonom Roger Bjørnstad

Barnehage

Foreldre, ansatte og orga­ni­sa­sjoner som jobber for barns rettig­heter, ber kunnskaps­mi­nis­teren sørge for bedre bemanning i barne­ha­gene.

Skole

Sju av ti timer med til­rette­lagt opplæring ble ikke gjen­nom­ført ved tre skoler i Melhus kommune. Oppvekst­sjefen skylder på lite penger.