Arbeidsliv

Valgte trygg jobb

På universiteter og høyskoler jobber 1 av 8 midlertidig:

ANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning BratlieANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er ikke en holdbar situasjon for dem som går midlertidig i årevis uten å vite om de har lønn neste år, sier Sigrid Rønneberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Krigen i Iran kan være gull verdt for Kyst-Norge, men kan gi krise og konkurser i resten av landet, mener professor Ragnar Torvik.

Økonomi

Om stormak­tene ikke bryter Irans oljeblo­kade av Hormuz­stredet, kan verdens­øko­no­mien bli kastet ut i full krise, sier Rystad Energy-analytiker.

Likestilling

31 prosent av unge menn mener ektemannen bør sjefe over kona. – Nei, det skal være 50-50, sier Adrian Rognsvåg (17).