Arbeidsliv

Valgte trygg jobb

På universiteter og høyskoler jobber 1 av 8 midlertidig:

ANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning BratlieANGRER IKKE: Etter avlagt doktorgrad flyktet Sigrid Rønneberg fra midlertidige stillinger i akademia. I dag har hun fast stilling i Justervesenet. Foto: Tom Henning Bratlie

– Det er ikke en holdbar situasjon for dem som går midlertidig i årevis uten å vite om de har lønn neste år, sier Sigrid Rønneberg til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arktis

Varmere vann og nye arter fra sør presser de arktiske artene. Den nesten usynlige ishavsåta er viktigst, og allerede ser forskerne endringer.

Budsjett

Høyresida i Trondheim skal kutte i eien­doms­skatten. Med det sparer byens boligeiere 11 kroner i måneden.

Innvandring

Ap lover strammere innvandrings­politikk. Men Høyre vil gå lenger.