Gaza-krigen

Reagerer på Israel-­bindinger

Forbundet Styrke mener datasenter-eier Azrieli Group må settes under lupen hvis det blir innført handelsboikott.

TIKTOK: Dette datasenteret på grensa mellom Hamar og Løten er ett av fire Green Mountain har i Norge. Senterets eneste kunde er Tiktok, og er en av hovedgrunnene til at Nammo, på andre siden av Mjøsa, ikke får tilgang på tilstrekkelig med energi til egen virksomhet. Foto: Tom Henning BratlieTIKTOK: Dette datasenteret på grensa mellom Hamar og Løten er ett av fire Green Mountain har i Norge. Senterets eneste kunde er Tiktok, og er en av hovedgrunnene til at Nammo, på andre siden av Mjøsa, ikke får tilgang på tilstrekkelig med energi til egen virksomhet. Foto: Tom Henning Bratlie

Asle Reime, som sitter i arbeidsutvalget til Forbundet Styrke, er kritisk til eierne bak de norske datasentrene Green Mountain.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eldreomsorg

Sps Kjersti Toppe tek til orde for ned­skri­ving av studie­lånet for studentar som blir besøks­vennar.

Flyktninger

Flere kommuner opplever at alle flykt­nin­gene forsvinner etter at boplikten utløper. Fafo-forsker mener en del kommuner bør få slippe bosetting.

Arbeidsliv

Kan gå i streik for å sikre tariff­av­tale