Korona

Frilansere blir stilt til veggs

Fagforeninger er glad for krisepakka fra regjeringen, men mener betingelsene bør bli bedre for kulturarbeidere:

RÅDVILL: Una Damsgård jobber som frilanser i tv-bransjen og er nå redd for at hun må si nei til alle oppdrag for å få økonomisk støtte fra regjeringen. Foto: Tom Henning BratlieRÅDVILL: Una Damsgård jobber som frilanser i tv-bransjen og er nå redd for at hun må si nei til alle oppdrag for å få økonomisk støtte fra regjeringen. Foto: Tom Henning Bratlie

– Som frilanser er jeg er vant til å planlegge for en uforutsigbar framtid. Men nå kjenner jeg på frykten for hvordan dette skal gå, sier Una Damsgård.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kulturtirsdag

Etter jerntep­pets fall utviste Budapest sine gamle helter fra sentrum. Vår tids statu­estorming har gitt byens Memento-park ny aktualitet.

Film

Partiene vil få til film­end­ringen uten Ap

Utdanning

Regje­ringen vil styrke samspillet mellom arbeids­livet og høyere utdanning. Nå lanserer de «kompe­tanse­bud­sjet­tet».