Asyl

Fornøyd med asylforliket

Verken Ap eller Senterpartiet mener Abbasi-saken bør gi ny politikk:

BLIR SOM DET ER: Innvandringspolitisk talsperson for Arbeiderpartiet Masud Gharahkhani er klar på at en endring i asylreglene ikke har støtte i partiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønBLIR SOM DET ER: Innvandringspolitisk talsperson for Arbeiderpartiet Masud Gharahkhani er klar på at en endring i asylreglene ikke har støtte i partiet. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Deportasjonen av den afghanske Abbasi-familien har utløst debatt på høyt nivå om de store linjene i norsk asylpolitikk. Trondheimsordfører Rita Ottervik (Ap) mener saken viser behovet for en oppmykning.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Medan MDG, SV og Venstre er blitt reine byparti, får Raudt breiare fotfeste i Bygde-Noreg, ifølge ny bok. I helga strutta Raudt-leiaren av sjølv­til­lit på Dyrsku’n, sjølv om ho saboterte for seg sjølv i mjølke­duel­len.

Beredskap

Fagbe­ve­gelsen i nord etterlyser sivil opp­rust­ning, ikke bare militært.

Fagbevegelsen

I 2023 tapte Eystein Garberg knepent kampen om å bli leder i El og IT Forbundet. Nå stiller han på nytt.