Han som elsker Amerika

Asle Toje mener Norge må betale mer for amerikansk beskyttelse i framtida:

RETT VEST: Utenriksforskeren Asle Toje tror det kan bli vanskelig for Norge å balansere utenrikspolitikken, og tror at landet kommer til å velge USA i stadig større grad. Brian Cliff OlguinRETT VEST: Utenriksforskeren Asle Toje tror det kan bli vanskelig for Norge å balansere utenrikspolitikken, og tror at landet kommer til å velge USA i stadig større grad. Brian Cliff Olguin

Det blåser en sur vind over Nord-Norge. Russland ruster opp, og USA stasjonerer marinesoldater i Troms.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.