Skatt

Tør ikke yppe med Google

Regjeringen avviser Petter Stordalens forslag om nordisk skatteregime for nettgigantene:

VIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønVIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Internettgiganter som Facebook, Amazon og Google omsetter for milliarder i Norge hvert år, men betaler bare lommerusk til statskassa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Brannfolk får ikke yrkes­skade­er­statning for sykdom pådratt i tjeneste. På Sluppen brann­sta­sjon i Trondheim er vaktlaget utålmodige.

Sikkerhet

Kina kan bestemme seg for å sende atomubåter til Arktis innen året er omme, tror forfatter og journalist Bård Wormdal.

Integrering

Salam Norge har sendt to ulike søknader, med to ulike avsendere, om drifts­støt­te for 2026. Bufdir avventer hvem som skal stå bak søknaden.