Skatt

Tør ikke yppe med Google

Regjeringen avviser Petter Stordalens forslag om nordisk skatteregime for nettgigantene:

VIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønVIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Internettgiganter som Facebook, Amazon og Google omsetter for milliarder i Norge hvert år, men betaler bare lommerusk til statskassa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gaza-krigen

Fra Den norske kirke til Smiths venner – kristen-Norge samler seg bak «historisk skarp uttalelse».

Arbeidsliv

Bolt og Uber bestemmer betalingen og kan straffe sjåførene hvis de ikke godkjenner oppdrag. Er app­­sjåførene egentlig arbeids­ta­kere?

Reportasje

Joakim (23) har flere Tiktok-følgere enn Simen Velle. Nå velger flere å gjøre som den unge bonden.