Skatt

Tør ikke yppe med Google

Regjeringen avviser Petter Stordalens forslag om nordisk skatteregime for nettgigantene:

VIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønVIL HA MED RESTEN: Statsminister Erna Solberg og regjeringen vil vente på internasjonal enighet om hvordan få nettgiganter som Facebook og Google til å betale skatt til Norge. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Internettgiganter som Facebook, Amazon og Google omsetter for milliarder i Norge hvert år, men betaler bare lommerusk til statskassa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Janne Pedrikke Hamre var insti­tu­sjons­leiar i barne­verns­sel­skapet Næromsorg i fleire månadar, opplyste selskapet til Bufetat. Men Hamre har aldri jobba i selskapet.

Barnevern

LOs største forbund er overrasket over at Ap-statsråd Lene Vågslid freder kommer­si­elle i barne­ver­net.

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.