Medier

Lover stø kurs framover

Klassekampens styre valgte å lete i egne rekker i jakten på ny redaktør. Her er kvinnen som skal lede avisa:

JUBEL I KANTINA: Mari Skurdal og styreleder Sveinung Mjelde. Henrik A. HaanesJUBEL I KANTINA: Mari Skurdal og styreleder Sveinung Mjelde. Henrik A. Haanes

Så var det altså avgjort: I går ble de ansatte i Klassekampen innkalt til et allmøte der avisas nye ansvarlige redaktør for første gang ble presentert. Og den nye redaktøren skulle vise seg å være et ansikt som bør være svært godt kjent for de fleste som én eller annen gang de siste ti årene har vært innom på huset.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Juli

Er det bra nok for Fosse, er det bra nok for oss.

Kulturtirsdag

Wes Anderson lagde «The Grand Budapest Hotel» i den gamle DDR-idyllen Görlitz. Nå jobber pro­vins­byen for å bli Görliwood.

Kommentar

På Nordre gravlund peker Pål Enger nese en aller siste gang.