Denne veka vart nettstaden hydrogen24.no lansert, ei nettavis med nyhende og kommentarar om norsk hydrogensatsing. Sikkert kjekt det, men det er eit veldig dårleg namn på ei avis. Det hadde ikkje vore så gale om hydrogen24 var den einaste avisa med eit slikt namn, men det føyer seg inn i rekkja av nettaviser som medier24, kom24, salg24, geo24, rett24, Steinkjer24, verktøy24, kode24 og E24. Berre for å nemne nokre, faktisk.
NESTEN HJEMME: Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) presenterte og forsvarte valget av Jens Stoltenberg som ny sentralbanksjef på en pressekonferanse fredag. Stoltenberg, som fortsetter som Nato-sjef fram til oktober, deltok på videolink. Sigve Bremer Mejdal
Endelig kunne finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) fortelle at det er tidligere statsminister og Ap-leder Jens Stoltenberg som tar over jobben som landets nye sentralbanksjef.