Musikk

Årsmøtet i Tono endte «uavgjort»

Tono skal granskes, men Populærkomponistenes forslag til vedtektsendringer ble nedstemt. – Et sunnhetstegn, mener bassist Aslak Dørum.

UT MOT KRITIKERNE: – Jeg reagerer på at Tono de siste månedene er blitt framstilt som en Illuminati-organisasjon som sitter og deler ut penger til hverandre, sier Aslak Dørum, bassist i DumDum Boys. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTBUT MOT KRITIKERNE: – Jeg reagerer på at Tono de siste månedene er blitt framstilt som en Illuminati-organisasjon som sitter og deler ut penger til hverandre, sier Aslak Dørum, bassist i DumDum Boys. Foto: Amanda Pedersen Giske, NTB

Det var rekordmange frammøtte på Tonos ekstraordinære årsmøte tirsdag ettermiddag. Artist og låtskriver Ine Hoem var blant de 800 deltakerne.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstnerstipend

Statens kunst­ner­stipend står i fare for å belønne kunstnere som er gode på skjema, men dårlige på kunst, mener Steffen Kverneland.

Kultur

Kongens død har ført til at avlys­nin­gene til Protest­fes­ti­valen renner inn. – Programmet blir litt herpet, sier festi­valsjef Svein Inge Olsen.

Museum

Tone Hansen har hatt første dag på jobb i Stockholm. Når en ny Munch-sjef kommer på plass, er uklart.