Tyskland

AFD frir til skeive etter terror­an­grepet i Berlin

En 21 år gammel mann med tilknytning til islamistiske miljøer antas å stå bak angrepet mot pride i Berlin. Det har gitt ytre høyre i Tyskland ny ammunisjon.

Ikke i vårt navn: Under minnemarkeringen etter det dødelige angrepet mot Berlins pridefeiring tok flere til motmæle mot forsøk på å utnytte angrepet til politiske formål. Foto: Andrea Trujillo, JNA via ZUMA Press Wire/NTBIkke i vårt navn: Under minnemarkeringen etter det dødelige angrepet mot Berlins pridefeiring tok flere til motmæle mot forsøk på å utnytte angrepet til politiske formål. Foto: Andrea Trujillo, JNA via ZUMA Press Wire/NTB

– Vi ønsker ikke at denne handlingen skal instrumentaliseres for politiske formål. Vi ønsker heller ikke at noen grupper skal bli mistenkeliggjort som følge av dette.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Vestbredden

Pale­sti­nere terro­ri­seres på Vest­bred­den mens israelske soldater står og ser på. Nå bruker Israels forsvars­mi­nister situa­sjonen som et påskudd til å la politiet overta kontroll.

Reportasje

Religiøse sionister som vil gjenreise det jødiske tempelet i Jerusalem, får stadig mer innfly­telse i den israelske offent­lig­heten.

Immigrasjon

To uker etter at 72.000 mennesker tok seg over grensa fra Marokko, råder det fortsatt usikkerhet i spanske Ceuta. Hverdagen er snudd på hodet, forteller en beboer.