
Artikler

Democratic Socialists of America (DSA) vil forandre USA. Men først må de bli enige om hvordan.

Nye kamper i Sweida viser hvor vanskelig det er for Syrias president Ahmed al-Sharaa å få kontroll over den drusisk-dominerte provinsen.

Bosettervolden på Vestbredden får deler av det israelske militæret til å slå alarm. Samtidig frykter enkelte i IDF at Netanyahu selv kan legge til rette for en opptrapping fram mot valget.

– Et historisk øyeblikk
Kurdiskledede SDF oppløses. For kurdiske Ghassan Bazo betyr det at drømmen som fikk ham til å bli i Syria, er i ferd med å forsvinne.

Den proisraelske lobbygruppa Aipac vil knuse Abdul El-Sayed og hjelpe Mike Rogers til seier i senatsvalget i Michigan. Men Rogers’ allierte vil helst at organisasjonen holder seg unna.

Israel gjør alvor av bosettingsplanen som vil dele Vestbredden i to. Britenes nye utenriksminister varsler «omfattende tiltak».

Tidligere diplomat: – En mulig eskalering ville kunne gagne Netanyahus valgkamp

Progressiv outsider sjokkerte i Florida
Progressive Angie Nixon vant tirsdag primærvalget til Senatet i Florida – uten støtte fra verken partieliten eller venstresidas topprofiler.

Iraks autonome Kurdistan-region har forsøkt å holde seg utenfor krigen med Iran. Mandag ble statsministerens kontor angrepet.

EU kan takke seg selv for at migrasjon har blitt et effektivt pressmiddel for autoritære naboer, mener migrasjonsforsker.

Israel-lobbyen brukte over 30 millioner dollar for å stanse ham, men Abdul El-Sayed vant Demokratenes senatsnominasjon i Michigan. Seieren omtales som et gjennombrudd for den progressive venstresida.

Israel koples til Ceuta-krisa
Spanias liberale innvandringspolitikk, Vest-Sahara, Israel og USA. Teorier om årsaken florerer etter at 60.000 migranter krysset grensa fra Marokko til Spania.

Mens Aipac bruker rekordbeløp på å støtte Israel-vennlige demokratiske kandidater fram mot mellomvalget, mener venstresideprofil Daniel Denvir at den progressive bølgen ikke lar seg stoppe.

Ytre høyre frir til skeive etter helgens terrorangrep

Troy Jackson overtar kandidaturet til skandalerammede Graham Platner. Nå må den progressive tømmerhoggeren bevise at han kan samle den samme folkelige støtta.

Disse skal styre Storbritannia
Andy Burnhams regjering skal endre Storbritannia. Ifølge venstresideprofilen Aaron Bastani handler prosjektet likevel først og fremst om overlevelse.

I juni sto den nordirske hovedstaden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opptøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

For tre år siden hadde Marji (69) og Richard (74) aldri deltatt i en demonstrasjon. Nå har de til sammen blitt arrestert 15 ganger under britisk terrorlovgivning – og risikerer opptil 14 år i fengsel.

Dattera til Sukaina er blitt stemplet som terrorist

Vinker farvel til Downing Street 10
Tidligere Manchester-ordfører Andy Burnham forventes å ta over statsministerposten etter Keir Starmer.

Refser domstolen for terrorstempling: – Handler om å støtte våpenindustrien

Aktivister kan straffes etter terrorlov – selv om ingen var tiltalt for terrorisme

Nok en gang har et knivangrep utløst voldelige demonstrasjoner i Storbritannia etter oppfordringer fra ytre høyre.

– De nyreaksjonære har erobret forestillingen om framtida

Å ødelegge våpen for å stoppe Israels folkemord er det beste Zoe Rogers (22) noen gang har gjort. Nå risikerer medaktivistene hennes en historisk terrorstraff.

Ytre høyre anklager politiet for rasisme mot hvite
