Kina

Regjeringa valfartar til Beijing

Berre sidan stortingsvalet har fem norske ministrar vitja Kina. Sist ute er kulturminister Lubna Jaffery.

PÅ VITJING: Kulturminister Lubna Jaffery (Ap) ser seg rundt i Beijing, der ho var på besøk førre veke. Foto: Gustav GillundPÅ VITJING: Kulturminister Lubna Jaffery (Ap) ser seg rundt i Beijing, der ho var på besøk førre veke. Foto: Gustav Gillund

Kulturminister Lubna Jaffery (Ap) vitja Kina førre veke. Med det vart ho den tredje norske statsråden som har reist til Kina så langt i år og den femte så langt i denne stortingsperioden.

Rapport fra Kamerat Gu

Få Gustav Gillunds Kina-brev

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Fiskeri­mi­nis­teren lar bransjen styre skuta

Ministernes mester

Høyere utdan­nings­mi­nister Sigrun Aasland er bedre likt av sektoren enn forgjen­geren, men mangler det hun trenger for å bli elsket: penger.

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.