Forsvar

Skal skremme Russland

Et aggressivt og imperialistisk Russland tvinger Norge til å følge andre europeiske land inn i fransk atomvåpensamarbeid, ifølge utenriksministeren.

AVSKREKKING: Utenriksminister Espen Barth Eide, her utenfor det nye regjeringskvartalet, mener avskrekking må få større plass i forsvarsdebatten. AVSKREKKING: Utenriksminister Espen Barth Eide, her utenfor det nye regjeringskvartalet, mener avskrekking må få større plass i forsvarsdebatten.

– Vi må ha en åpen og ærlig diskusjon om atomvåpnenes plass i forsvaret av Norge og Europa, sier utenriksminister Espen Barth Eide (Ap).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Fylkes­le­deren i Vestland Ap går ut mot regje­ringens Posten-kutt

Helse

Endelig kan tann­legen juble: – Har jobbet for dette i 25 år

Oljefondet

Om utvalget som så på etikken i Oljefondet, får det som de vil, kan det svekke standarden hos andre fond, mener etikk­sje­fen i KLP.