Ut av mørket

Lyspunkt: Leander Djønne tykkjer at det er mykje meir enn berre mørke i bøkene hans. Her er han fotografert i mørket i naustet på garden på Grimo i Hardanger. Lyspunkt: Leander Djønne tykkjer at det er mykje meir enn berre mørke i bøkene hans. Her er han fotografert i mørket i naustet på garden på Grimo i Hardanger.

I dei bratte bakkane over garden til Leander Djønne ligg det nokre steinar i graset. Det ser ikkje heilt ut som ei ur. Kan dette vere staden der ein far ein gong stod med ein stein i den eine handa og håret til kona i den andre, klar til å slå?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Portrett

Arve Tellefsen har ingen planer om å legge fiolinen på hylla

Den ferske Rød Ungdom-lederen Alexandra Fredwall vil helst snakke om systemet. Alle andre vil snakke om henne.

Mozzie Marvati holdt på å drukne under flukten fra Iran. Men det er det han ser på lege­­kontoret, som holder han våken om natta.