Bussjå­fø­ren venter på at det smeller

KJENNER PÅ DYRTIDA: Johannes Moldung er bussjåfør i Bergen. Foto: Pernille Ekornrud GrøndalKJENNER PÅ DYRTIDA: Johannes Moldung er bussjåfør i Bergen. Foto: Pernille Ekornrud Grøndal
PÅ JOBB: Helsefagarbeider Charina Olsen har opplevd at lønnsutviklingen ikke følger prisveksten. FOTO: PrivatPÅ JOBB: Helsefagarbeider Charina Olsen har opplevd at lønnsutviklingen ikke følger prisveksten. FOTO: Privat

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.

Fotball-vm

Lørdag er det duket for en historisk norsk kvart­fi­nale i VM. I hele landet jobbes det nå med å få på plass offentlige visninger av kampen. Men regningen håper mange kommuner å unngå.

Velferd

Marie kan gå tur – derfor vil ikke Nav gi henne ufør-tillegg