Over sofaen

Strekfigurer ingen adgang

På veggen liker Flu Hartberg å ha kunstverk som er mindre masete enn hans egne tegninger.

På skeiva: Illustratør Flu Hartberg ser seg nødt til å rette opp den innrammede tegningen til Tord Torpe – den fikk han for sin innbitte kamp mot kunstig intelligens. På skeiva: Illustratør Flu Hartberg ser seg nødt til å rette opp den innrammede tegningen til Tord Torpe – den fikk han for sin innbitte kamp mot kunstig intelligens.

Man ser kanskje for seg at en mann som har valgt tegning som levevei, har sterke meninger om hva som skal henge på veggene hjemme. Men hos Flu Hartberg er det husets frue som er sjefkurator og interiørdesigner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Noe har gått i stykker – ikke bare i Sverige, men overalt. Den enkle for­kla­ringen er at David Bowie var limet som holdt verden sammen.

Film

I fjor vant regis­sø­rene Oscar. Nå trues de av israelske ministre for sin nye film.

Kulturtirsdag

I høst fullføres tv-versjonen av «Hundre års ensomhet». Da var det på høy tid å få lest Gabriel García Márquez’ latin­ame­ri­kanske roman­klas­siker.