Arbeidsliv

Krig kan gi lønnsløft

Krigen i Iran har sendt oljeprisen til værs. Det lover godt for de ansatte i industrien, tror økonom Jan Ludvig Andreassen.

God tone: Harald Solberg (til venstre) fra Norsk Industri tok imot kravene Christian Justnes stiller for Fellesforbundet i lønnsoppgjøret på Hotel Opera i Oslo i går. God tone: Harald Solberg (til venstre) fra Norsk Industri tok imot kravene Christian Justnes stiller for Fellesforbundet i lønnsoppgjøret på Hotel Opera i Oslo i går.

Krigen i Iran kan få konsekvenser for årets lønnsopgjør – men effekten trenger ikke å bli negativ for arbeidstakerne. Det sier sjeføkonom Jan Ludvig Andreassen i Eika Gruppen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Palestina

SU ut mot RU: – Dette er i realiteten en støttedemo for terror­or­ga­ni­sa­sjonen Hamas

Økonomi

Mímir Kristjáns­son i Raudt fryktar at det er middel­klassen som får det til å sjå ut som at det går bra i norsk økonomi.

Raudt

Jorunn Folkvord fell ned på lista, og det er kamp om andre­plas­sen. I ei lukka Facebook-gruppe etterspør gruppe­lei­ar Siavash Mobasheri svar frå nomi­na­sjons­ko­mi­teen.