Utdanning

Dette skal skape samhold i landet

Ivar Aasen, FNs barnekonvensjon og Musti – nå skal forslagene til hva elevene skal lære i skolen, ut på høring. I Utdanningsforbundet er det delte meninger om behovet for slike lister.

Godt og blanda: Innholdslistene skal være en veileder for hvilke sanger, tekster og eksempler lærere kan bruke i undervisningen i grunnskolen. Her finnes alt fra svartedauden og søppelsortering til Åsta Holth og Musti. Fotomontasje: KlassekampenGodt og blanda: Innholdslistene skal være en veileder for hvilke sanger, tekster og eksempler lærere kan bruke i undervisningen i grunnskolen. Her finnes alt fra svartedauden og søppelsortering til Åsta Holth og Musti. Fotomontasje: Klassekampen

Hvilke tekster og sanger kan ungdommer fra Bodø, Kristiansand og Stavangersamles om når de begynner å studere en gang i framtida?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Kurator advarer Nasjo­nal­mu­seet om Frida Kahlo-utstilling

Teater

SV sier nei til teater på Tøyen

Tyskland

Tysklands kultur­minister får refs: Som tatt fra en «autoritær verktøy­kasse», mener redaktør