Økonomi

Varslar kutt, tronge tider – og trygg økonomisk styring

Noreg tenar mykje pengar på høg oljepris. Finansministeren åtvarar likevel Ap, MDG, SV og Sp om kutt i neste års budsjett.

STRAMT: Her er Jens Stoltenberg fotografert i lokala til Finansdepartementet i Oslo i går. I dag byrjar regjeringa med budsjettkonferansen. Foto: Javad Parsa, NTBSTRAMT: Her er Jens Stoltenberg fotografert i lokala til Finansdepartementet i Oslo i går. I dag byrjar regjeringa med budsjettkonferansen. Foto: Javad Parsa, NTB

Etter at krigen i Iran braut ut, og trafikken i det viktige Hormuzsundet er kraftig redusert, har oljeprisen auka med kring tretti prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Atomvåpen

Frp vil ha atomvåpen: – Det er ein av dei viktigaste garantiane for fred

Meningsmåling

Ap faller på menings­må­lin­gene – skylder på Epstein

Iran-krigen

Mens andre EU-ledere støtter krigen mot Iran, fronter Spania motstanden. – Vi har trukket samme konklusjon, sier Utenriks­departementet.