Økonomi

Går en halv milliard i overskudd, men de gamle får ikke dusjet

På jobben til Lene Nypen kan det gå tre til fire uker mellom hver gang beboerne får dusjet. Sykepleieren reagerer på at bystyret i Trondheim skryter av kommunens millionoverskudd.

Sparing: Lene Nypen, sykepleier på Øya helsehus i Trondheim, er kritisk til at kommunen etter et år med kraftige innsparinger går en halv milliard i pluss. Foto: Frida Holsten GullestadSparing: Lene Nypen, sykepleier på Øya helsehus i Trondheim, er kritisk til at kommunen etter et år med kraftige innsparinger går en halv milliard i pluss. Foto: Frida Holsten Gullestad

Penger som kunne vært brukt på velferdstjenester som eldreomsorg, skole og barnehage, står fremdeles på konto i Trondheim kommune. I går annonserte det borgerlige byrådet at kommunen gikk 519 millioner kroner i pluss i fjor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Pisa-un­der­sø­kelsen: Tror resul­tatjag har ødelagt lesegleden

Laks

Gener fra villaksen i norske elver kan brukes til å bygge opp nye bestander.

Natur

Mer enn en tredel av arealet i Grane kommune er vernet. Det bør ikke kommunen tape på, mener ordfører Raymond Fagerli (Sp).