Skole

Tviholder på ekstra skoletimer

Høyre nasjonalt er i ferd med å droppe flere skoletimer for de yngste. Men Høyre i Oslo nekter å kutte de 238 ekstra skoletimene de pålegger 1.-4. trinn.

Skjermer timene: Utdanningsbyråd i Oslo Julie Remen Midtgarden (H) sier det ikke er aktuelt å kutte de 238 ekstra skoletimene kommunen pålegger 1.- 4. trinn. Her er hun fotografert under et skolebesøk på Tokerud skole øst i Oslo. Skjermer timene: Utdanningsbyråd i Oslo Julie Remen Midtgarden (H) sier det ikke er aktuelt å kutte de 238 ekstra skoletimene kommunen pålegger 1.- 4. trinn. Her er hun fotografert under et skolebesøk på Tokerud skole øst i Oslo.

Høyre ser nå ut til å snu i spørsmålet om de yngste i skolen bør ha flere skoletimer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I fjor endte lønns­veks­ten på 4,8 prosent. NHO-toppen mener den må kraftig ned.

Reportasje

Erik Charbellet går fra politiet til det nyopp­ret­tede Fair Play-kontoret i Møre og Romsdal. Han er sjokkert over omfanget av arbeids­livs­kri­mi­na­litet.

Klima

Det er ikke riktig at Norge har blant verdens mest ambisiøse klimamål, sier professor Elin Lerum Boasson. Hun etterlyser målrettet klima­po­li­tikk.