Midt i musikkenIntervju

Slipp lyset inn

Veslemøy Narvesen ser ikke på seg sjøl som en popmusiker. Hun har bare laget et popalbum.

VELG DET GODE: Det prøver i alle fall Veslemøy Narvesen, trommis og mye mer. Foto: Agnete BrunVELG DET GODE: Det prøver i alle fall Veslemøy Narvesen, trommis og mye mer. Foto: Agnete Brun

Du slipper ditt andre soloalbum i dag: «Letting All Light Through». Det er basert på samarbeidet du hadde med KORK i fjor, da du arrangerte og skreiv for orkesteret. Sist gang vi snakket, i 2024, sa du: «Jeg er veldig spent og redd. Kanskje du ikke trenger å nevne KORK i teksten … Da blir det så virkelig. Tenk om det ikke går.» Men det gjorde det!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Reportasje

Hjernen er alene

Mange nevrodivergente, med diagnoser som Tourettes, ADHD eller autisme, har liknende erfaringer med musikk: Den fungerer som medisin.

Intervju

Kaos­kon­troll

Andréa Louise Horstad er en sjelden kombo av produsent, tekniker, bandmusiker, filmkomponist – og nå soloartist, under navnet Andie Loui.

Konsert

Tids­mest­ring

Vilde Frang er en verdensstjerne, men også Adam Hickox imponerte med TSO.