Fisk

EU og Norge i fiskestrid

Det er kun uker siden Norge ble rammet av en EU-toll. Nå truer EU med nye sanksjoner – denne gangen mot norske fiskerier.

BÆREKRAFTIG? EU anklager Norge for å drive ikke-bærekraftig fiske. Her er en sjark på vei inn til Røst i Lofoten. Foto: Ole Magnus RappBÆREKRAFTIG? EU anklager Norge for å drive ikke-bærekraftig fiske. Her er en sjark på vei inn til Røst i Lofoten. Foto: Ole Magnus Rapp

Det går en kule varmt mellom EU og Norge på fiskeri­feltet. Konflikten har pågått over lengre tid, men har tilspisset seg det siste året. Sentralt står tilgang på fiskekvoter og forvaltning av makrellbestanden.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kina

Positive teikn frå Kina gjer at Espen Barth Eide har tru på frihan­dels­av­tale

Ud

Frp og Raudt gir Støre refs

Epstein-dokumenta

Hilde Henriksen Waage meiner stats­mi­nis­teren har loge om hemmeleg Midtausten-arkiv for å beskytte diplo­mat­paret.