Kommentar

Han er atter gjenopp­standen

Til alle dem som trakk et lettelsens sukk da det denne uka ble meldt at Tony Blair droppes fra Trumps «fredsråd» i Gaza: Ikke hold pusten.

Predikant: Tony Blair – her i Egypt i 2009 – har ikke et spesielt godt rykte blant palestinere etter han var Kvartettens speislautsedning for Midtøsten og før det Storbritannias statsminister under invasjonen av Irak. Foto: KHALED DESOUKI, AFP/NTBPredikant: Tony Blair – her i Egypt i 2009 – har ikke et spesielt godt rykte blant palestinere etter han var Kvartettens speislautsedning for Midtøsten og før det Storbritannias statsminister under invasjonen av Irak. Foto: KHALED DESOUKI, AFP/NTB

De fleste av oss hadde vel egentlig glemt Tony Blair, eller kanskje aktivt fortrengt ham, da han plutselig dukket opp igjen i sommer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

Verden så annerledes ut fra østblokken – men strakte seg dit.

Fattigdom, klasse, nazisme. Flere av årets teater­forestillinger trykker på samtidas trigger­punkter.

Fremskritts­par­tiet fortsatt Norges største parti.