Barnehage

Frykter barn ikke får hjelp

Tillitsvalgt i Utdanningsforbundet Tora Bøhler Monsrud mener barn med spesielle behov i levekårs­utsatte områder i Oslo er de som lider mest når bydelene må kutte.

Bekymret: Tillitsvalgt og rådgiver i PPT i Oslo Tora Bøhler Monsrud frykter budsjettkutt skal gi barn med spesielle behov i barnehagene et enda dårligere tilbud enn de har i dag. Her er hun fotografert utenfor en barnehage hun driver veiledning i, som ligger i bydel Bjerke. Bekymret: Tillitsvalgt og rådgiver i PPT i Oslo Tora Bøhler Monsrud frykter budsjettkutt skal gi barn med spesielle behov i barnehagene et enda dårligere tilbud enn de har i dag. Her er hun fotografert utenfor en barnehage hun driver veiledning i, som ligger i bydel Bjerke.

Tora Bøhler Monsrud er tillitsvalgt for Utdanningsforbundet i Oslos pedagogisk-psykologiske tjeneste (PPT), der hun utreder barn for å finne ut om de har behov for spesialpedagogisk hjelp i barnehagen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Helse

Tusenvis i Møre og Romsdal og i Nordland kan miste ambulanse­tjenesten. Nå manes det til folke­opp­rør for å få stanset kuttene.

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.