Integrering

Fjernet fra statsbud­sjettet

Organisasjoner som jobber med integrering, mener de har blitt vingeklippet etter at regjeringen la fram sitt forslag til statsbudsjett.

Bekymret: Khansa Ali, daglig leder i Mira-senteret, Belinda de Leon, daglig leder i Selvhjelp for innvandrere og flyktninger (Seif), Akhenaton Oddvar de Leon, daglig leder i Organisasjon mot offentlig diskriminering (Omod) og Umar Ashraf, daglig leder i Antirasistisk senter, der bildet ble tatt. Bekymret: Khansa Ali, daglig leder i Mira-senteret, Belinda de Leon, daglig leder i Selvhjelp for innvandrere og flyktninger (Seif), Akhenaton Oddvar de Leon, daglig leder i Organisasjon mot offentlig diskriminering (Omod) og Umar Ashraf, daglig leder i Antirasistisk senter, der bildet ble tatt.

Rundt et bord på Antirasistisk Senter i Oslo sitter fire ledere for organisasjoner som jobber med integrering. Stemningen er dyster.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.

Asyl

Merharvit Teklia vant saken om flykt­nings­status i Høy­este­rett. Seieren gjør at Utlen­dings­nemnda (UNE) vil se på 55 saker på nytt.