Skattekommisjon

Lunken til å sitte i Stoltenberg-utvalg

LO vil gjerne sitte i Jens Stoltenbergs mektige skattekommisjon. NHO er skeptisk til å delta – og dermed kan begge de to organisasjonene bli sittende på utsida.

DELTA? NHOs toppsjef Ole Erik Almlid, her på sitt kontor, legger til grunn at en skattekommisjon vil kunne senke skattenivået for bedrifter og eiere. Foto: Tom Henning BratlieDELTA? NHOs toppsjef Ole Erik Almlid, her på sitt kontor, legger til grunn at en skattekommisjon vil kunne senke skattenivået for bedrifter og eiere. Foto: Tom Henning Bratlie

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) ønsker å få til et bredt skatteforlik for å sikre «trygghet og forutsigbarhet for næringslivet». For å få til det, har han foreslått å sette ned en skattekommisjon. Dersom kommisjonen blir en realitet, forventer LO en plass rundt bordet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Innvandring

AUF-leder Nimrah Ramzan går hardt ut mot moder­par­tiets nye innvand­rings­linje.

Arbeidsliv

Bakke­sel­skapet i SAS sitt forsøk på å få ned sykefra­været møter reaksjoner på Stortinget. – Ser ut som straff, sier Elise Waagen (Ap).

Tannhelse

I 2027 kan det bli egenandel og frikort for tannbe­hand­ling, akkurat som i helse­ve­senet ellers.