ReportasjeMusikk

Gullstruper og rødstrømper

I 1975 skulle sosialismen spres på alle vis – også flerstemt. Det viste seg å være en bærekraftig strategi.

Korkameratene: I 50 år har Sosialistisk kor sunget for fagforeninger, på demonstrasjoner og i 1. mai-tog. Forrest til høyre står Liv Fugleberg, én av dem som har vært med siden begynnelsen. Korkameratene: I 50 år har Sosialistisk kor sunget for fagforeninger, på demonstrasjoner og i 1. mai-tog. Forrest til høyre står Liv Fugleberg, én av dem som har vært med siden begynnelsen.

Vi är många, vi är hälften!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.

Tv

Strømming skulle gi oss større valgfrihet og et alternativ til kabel-tv. Nå må tjenestene velge mellom å kutte i produk­sjonen eller øke prisen, ifølge medieviter.

Teater

De regionale kultur­fon­dene ble foreslått halvert ved fjorårets stats­bud­sjett. Nå håper Tor Arne Ursin i Grenland Friteater at fondet dobles.