Kriminalitet

– Før var det sånn at for å komme i kontakt med feil miljø, måtte du nesten være ute i det fysiske rom. Var du hjemme, var du trygg.

Umar Ditta i Oslo politidistrikts nettpatrulje er bekymret for at ungdom rekrutteres til kriminelle nettverk gjennom sosiale medier. Han vil ha 16 års aldersgrense.

ALDERSGRENSE: Umar Ditta er fagleder for politiets nettpatrulje i Oslo politidistrikt. ALDERSGRENSE: Umar Ditta er fagleder for politiets nettpatrulje i Oslo politidistrikt.

– Før mobiltelefonene måtte man fortelle hva som skjedde i en slåsskamp. Nå filmes de.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Pale­stina­ko­mi­teen frykter Stol­ten­bergs gjen­nom­gang av Olje­fon­dets etiske rammer vil heve terskelen for å selge seg ut av selskap som bidrar til folke­retts­brudd.

Fn

På 80-årsdagen står FN i sin største krise noensinne. Nå tas det grep. – Slank hele greia, sier tidligere FN-ambassadør Morten Wetland.

Pengespill

Han blir jaktet på for å pushe spill