Atomvåpen

Slår alarm om Nato-øvelse

For første gang deltar norske jagerfly i Natos atomvåpenøvelse. Norsk Folkehjelp-sjef Raymond Johansen reagerer på at det har skjedd uten debatt.

Med på øvelse: Her er ett av de nyanskaffede F-35-jagerflyene i en hangar på Evenes flystasjon i januar 2022. Der står flyene i Nato-beredskap, klare til å ta av på 15 minutter. Nå deltar et ukjent antall norske jagerfly i Natos atomvåpenøvelse «Steadfast Noon». Foto: Ole Magnus RappMed på øvelse: Her er ett av de nyanskaffede F-35-jagerflyene i en hangar på Evenes flystasjon i januar 2022. Der står flyene i Nato-beredskap, klare til å ta av på 15 minutter. Nå deltar et ukjent antall norske jagerfly i Natos atomvåpenøvelse «Steadfast Noon». Foto: Ole Magnus Rapp

Akkurat nå er norske F35-jagerfly på vingene i forbindelse med Natos årlige atomvåpenøvelse «Steadfast Noon».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalitet

Politi­inn­satsen på Oslo Øst blir doblet, mens det kuttes det i bydels­bud­sjet­tene.

Helse

Helse­fore­taks­mo­dellen fører til senta­li­se­ring, sier ordfører i Kvænangen Kai Petter Johansen (SV).

Politikk

Forfatter og LO-­rådgiver Jonas Bals vil vekke folket til kamp mot fascismen. Særlig ønsker han å få med seg flere fra høyresida.