Politikk

Maner høyresida til fascismekamp

Forfatter og LO-­rådgiver Jonas Bals vil vekke folket til kamp mot fascismen. Særlig ønsker han å få med seg flere fra høyresida.

Uten frykt: Jonas Bals mener det er et mål å ikke la frykten for fascistene lamme motstanden. Uten frykt: Jonas Bals mener det er et mål å ikke la frykten for fascistene lamme motstanden.

I to tunge bøker har LO-rådgiver Jonas Bals gjort greie for antifascismens historie, fra 1800-tallet til i dag. I dag kommer siste bind i trilogien – «Sammen bekjemper vi fascismen», en slags håndbok og kampskrift for motstand mot fascismens frammarsj.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.