Bibliotek

Advarer mot bibliotek-­kutt på Oslos østkant

Deichman kan bli nødt til å holde stengt på kvelden. Byrådet er ansvarlig for at unge kommer til å henge mer på gata, mener Omar Gamal (SV).

KORTERE ÅPNINGSTID: Hvem som helst kan i dag låse seg inn på Deichman Stovner mellom klokka 7 og 22 hver dag. Det kan det nå bli slutt på. KORTERE ÅPNINGSTID: Hvem som helst kan i dag låse seg inn på Deichman Stovner mellom klokka 7 og 22 hver dag. Det kan det nå bli slutt på.

Lina Boukraa (16) er på Deichman Stovner torsdag ettermiddag og øver til geografiprøve. Hun er her ofte for å gjøre skolearbeid.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Cappelen Damm trakk bok etter KI-funn: Pinlig, mener forlagets forfattere

Bøker

Litte­ra­tur­kri­ti­kerne Carline Tromp og Joanna Rzadkowska vil heve science fiction-­lit­te­ra­turens status.

Bøker

I møte med kunstig intel­ligens må forlags­bransjen tilbake til røttene, mener Trygve Riiser Gundersen.